icon
icon
icon
icon

BLOG

2012-03-05 : Pokolenia ks. F. Blachnickiego

Minęło 25 lat od śmierci ks. Franciszka Blachnickiego, najbardziej charyzmatycznego duszpasterza w Polsce po II wojnie światowej. Połączyły się w nim szczęśliwie: wyobraźnia duszpasterska, zdolność do krytycznej analizy sytuacji oraz wielka osob

czytaj więcej »

2012-03-01 : Kapłańska twarz

Bardzo dobry pomysł z tym Rocznikiem Diecezji Płockiej, w którym znajdujemy spis instytucji, urzędów i uczelni naszej diecezji.

czytaj więcej »

2012-02-29 : Protestanci rządzą w Niemczech

Jak dobrze pójdzie, Niemcy, których kanclerzem jest córka pastora, będą mieli prezydenta, który był pastorem. J. Gauck, za czasów NRD pastor w Rostocku, ojciec czwórki dzieci i jeden z czołowych

czytaj więcej »

2012-02-27 : Niedziela Sióstr Pasjonistek

I Niedziela Wielkiego Postu w małej kapliczce Sióstr Pasjonistek w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku. Pięć Sióstr jak małe stadko gołębi na niewielkim gzymsie wszechświata.

czytaj więcej »

2012-02-26 : Wstyd

Słowo jak wystrzał z pistoletu. Można nim rzucić w twarz zarówno nieśmiałej dziewczynie, jak i wyuzdanemu starcowi, oskarżającemu Zuzannę w Księdze Daniela /Stary Testament/. W kulturze zachodniej rozbraja się tak skutecznie siłę wstydu, że coraz

czytaj więcej »

2012-02-24 : Benedykt XVI i Muhammad Yunus

Przed chwilą usłyszałem, że jeden z włoskich bankowców twierdzi, że Benedykt XVI powinien dostać Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. Należy się ona Papieżowi – zdaniem bankowca – głównie za encyklikę „Caritas in veritate”

czytaj więcej »

2012-02-22 : O chciwości na początek Wielkiego Postu

Podczas wspominanego już sympozjum w Płońsku, na temat światowego kryzysu ekonomicznego , wystąpiło dwóch ekonomistów, jeden filozof, jedna pani socjolog i etyk chrześcijański.

czytaj więcej »

2012-02-21 : Pan Zbigniew Hołdys się dziwi

Tak, zadziwił się pan Zbigniew Hołdys, żywa legenda polskiego rocka, kiedy spadła nań lawina określeń, że jest „p… potłuczony”, że jest „debilem”, „ch…” i „g… się zna”

czytaj więcej »

Wpisów: od 337 do 344 z 347
Nawigator: | | |