icon
icon
icon
icon

PUBLIKACJE

2012-05-10 : 13 maja 1981 r. w Rzymie - wspomnienie

Zbliża się 13 dzień maja, który poza objawieniami Matki Bożej w Fatimie niezmiennie przypomina mi zamach na Jana Pawła II. Byłem wtedy na studiach w Rzymie. W 1992 r. w seminaryjnej gazetce "Sursum corda" tak to opisałem.

czytaj więcej »

2012-02-12 : Teologia moralna. Definicja.Przedmiot. Metoda

W niewielkiej książce autor prezentuje definicję, przedmiot i metodę katolickiej teologii moralnej,nazywanej także etyką chrześcijańską. Nie jest to pierwsza tego typu praca po Soborze Watykańskim II, ale na pewno uwzględniająca postulaty "Veritat

czytaj więcej »

2012-01-16 : Rola KNS w odnowie społeczeństwa złamanego

W niektórych dziedzinach życia społecznego nie słyszy się głosu KNS wyjaśniającego rzeczywistość. Dla odnowy społeczeństwa potrzeba wypełnienia ogólnych haseł KNS konkretnymi treściami społeczno-gospodarczymi.

czytaj więcej »

2012-01-10 : Kościół powinien nagłaśniać prawdziwe kariery

Czy można w Kościele mówić o karierze i finansach, a jeśli tak – w jaki sposób? O to zapytaliśmy ks. Ireneusza Mroczkowskiego, przewodniczącego Stowarzyszenia Teologów Moralistów w Polsce.

czytaj więcej »

2012-01-06 : Bogactwo, ale nie prymitywne. Sława, ale nie infantylna

Teolog moralista, Ks. Prof. Ireneusz Mroczkowski w rozmowie ze Sławomirem Zatwardnickim: o tym, czy wolno być sławnym i bogatym oraz o rozwoju wszechstronnym i właściwym wykorzystywaniu talentów.

czytaj więcej »

Wpisów: od 9 do 13 z 13
Nawigator: | | |